33 829 75 90

Znajdź nas na:

Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK)

28.06.2013 r.

Informujemy, że dla mieszkańców Bielska-Białej, od 1lipca 2013 r. zostanie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej (ul. Krakowska 315d)

Godziny otwarcia:
poniedziałek -piątek: 6.00- 20.00;
sobota: 7.00 - 14.00.

Odpady dostarczane do punktu będą przyjmowane od mieszkańców Bielska-Białej bez dodatkowych opłat zgodnie z Regulaminem przyjmowania odpadów do PSZOK (patrz poniżej)

Do PSZOK-u należy oddawać posegregowane:

 • odpady niebezpieczne w tym przeterminowane leki i chemikalia (np. farby i lakiery), zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, żarówki
 • odpady wielkogabarytowe, w tym meble, szafy, tapczany, dywany, wanny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny RTV i AGD (np. komputery, pralki, lodówki, roboty kuchenne, kable, ładowarki, urządzenia i zabawki na baterie
 • odpady problemowe w tym np. zniszczone i niepotrzebne parasole, odzież, kapelusze, paski, obuwie, torebki, walizki, sprzęt sportowy, rekreacyjny, ogrodowy
 • odpady budowlane i rozbiórkowe (gruz, resztki tynku, kafelki, puszki po farbach, klejach, pędzle, taśmy, wiadra, skrzynki, doniczki, miski, itp.
   

Ponadto można oddawać:

 

 • popiół
 • papier/karton
 • tworzywa sztuczne
 • szkło
 • odpady zielone

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.czystemiasto.bielsko-biala.pl oraz pod nr telefonu:  33 829 75 90 wew. 28 lub 51

PRZED ODDANIEM ODPADÓW DO PSZOK ZAPOZNAJ SIĘ Z PONIŻSZYMI DOKUMENTAMI (DO POBRANIA):

 • Regulamin przyjmowania odpadów do PSZOK
 • Załącznik do regulaminu: Formularz przyjęcia odpadów do punktu selektywnej zbiórki
 • Uchwała Nr XXXII/780/2013

« wróć do listy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij
Zamknij

KOMUNIKAT

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zakresu planowanej inwestycji związanej z rozbudową hali kompostowni Zarząd Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. informuje, że celem planowanej rozbudowy jest przede wszystkim ograniczenie uciążliwości strefy rozładunkowej odpadów mokrych i dalsza optymalizacja przebiegu procesu kompostowania.

Inwestycja polegać będzie na zabudowie/hermetyzacji strefy rozładunkowej odpadów mokrych wraz z dobudowaniem czterech dodatkowych bioreaktorów. W powstałym obiekcie prowadzony będzie proces magazynowania i przygotowania odpadów do kompostowania a 4 dodatkowe bioreaktory pozwolą na odciążenie już istniejących.

Aktualnie dysponujemy 11 bioreaktorami. Po dobudowaniu 4 będzie ich w sumie 15. Ta sama zasada matematyczna dotyczy maksymalnej przepustowości: 30 000 (obecnie) + 6 000 (nowe bioreaktory) = 36 000 ton/rok. Ilość 36 000 ton odpadów jest parametrem czysto technicznym i tak jak 11+4 nie może pozostać na poziomie 11, tak samo przepustowość maksymalna.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że zakład nie zamierza przyjmować odpadów z poza terenu gmin, z którymi obecnie współpracuje.

Szczegółowe informacje, co do zakresu inwestycji oraz działań na rzecz ograniczania uciążliwości znajdziecie Państwo w zakładce Aktualności.